Neurologopeda,W trakcie i po terapii ( rezultaty)

Opadanie powiek

Nabyte opadnięcie powieki (20%) najczęściej jest konsekwencją zmian inwolucyjnych mięśnia dźwigacza powieki górnej i rusztowania powieki. Może wynikać ze zmian genetycznych lub rozwinąć się z powodu nadmiernego mechanicznego napięcia (np. pocierania oczu u pacjentów z alergią, wieloletniego stosowania soczewek kontaktowych).

Choroby i stany patologiczne, w których występuje opadanie powiek:

  • schorzenia neurologiczne: nużliwość mięśni, przewlekłe postępujące zewnętrzne porażenie mięśni okoruchowych (chronic progressive external ophthalmoplegia), zespół Hornera
  • ogólnoustrojowe: orbitopatia endokrynna z wytrzeszczem
  • pourazowe opadanie powiek
  • guzy powiek i oczodołu.

W przypadku mojego pacjenta mamy do czynienia z pourazowym opadaniem powieki, porażeniem nerwu VII typu Bella i na tym niestety nie koniec….tej fascynującej historii.

Począwszy od dnia kiedy  pacjent przybył do mojego gabinetu nie było zajęć, w których nie padałoby “zrobimy coś z tym okiem? „

A ja konsekwentnie realizowałam plan, który miałam na niego ułożony w głowie, a który ciagle ulegał aktualizacji. Bo jednym co jest pewne w terapii to zmiana.

Dzisiaj dokładamy następny klocek do naszej układanki. Pracę z powieką.
To co widoczne na zdjęciach nie jest wynikiem zabiegów medycyny estetycznej ale efektem pracy z mięśniem jako jednym z kolejny z etapów terapii neurologopedycznej.

Oczywiście na tym nie koniec, ale rezultat jaki osiągnęliśmy jak  na 10 letni okres od chwili wypadku do momentu podjęcia terapii neurologopedycznej uważam za naprawdę dobry.

Możesz również polubić…