Na skróty

Bezpieczeństwo w gabinecie

 1. 1. Na zajęcia logopedyczne/ neurologopedyczne mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych.
 2. 2. Kaszel, katar, przeziębienie, przyjmowanie leków, ból głowy, ból brzuszka, biegunki = bezwzględny zakaz przywożenia dziecka na zajęcia.
 3. 3. Rodzice nie mogą posyłać dziecka na zajęcia logopedyczne, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w warunkach izolacji domowej. 
 4. 4. W przypadku realizowania terapii stałych w gabinecie może przebywać tylko dziecko. W wyjątkowych sytuacjach logopeda może pozwolić na obecność jednego z rodzica pod warunkiem, że jest on zdrowym.
 5. 5. Angina to również bezwzględne przeciwwskazanie do uczestnictwa w zajęciach nawet gdy pierwsze objawy choroby ustąpiły, a dziecko nadal przyjmuje antybiotyk.
 6. 6. Dzieci zostawiają swoje rzeczy w wyznaczonym przez logopedę miejscu, do gabinetu wchodzą tylko z własnym zeszytem i przyborami do pisania. Kurtki pozostawiamy w wyznaczonym do tego miejscu!
 7. 7. Dzieci przywiezione na zajęcia, a przejawiające objawy choroby będą odsyłane do domu.
 8. 8. Rodzic nie stosujący się do zaleceń i przywożący na zajęcia dziecko chore będzie zobligowany do pokrycia kosztów zajęć w pełnej wysokości. W sytuacjach powtarzających się odmówione zostanie kontynuowanie terapii.
 9. 9. Wyżej wymienione zapisy dotyczą również terapii osób dorosłych.

Szanowni Państwo!

 1. Jeśli u Państwa w domach, któryś z domowników przechodzi COVID lub poddany jest kwarantannie bądź izolacji – nie przywozimy dziecka / nie uczestniczymy w terapii ( osoby dorosłe). To samo dotyczy anginy, zapalenia płuc!
 2. Bardzo proszę o poważne podejście do zaleceń , gdyż nie pierwszy raz zdarza się, że przerabiamy temat chorych dzieci przywożonych na zajęcia.
 3. W gabinecie przyjmowane są niemowlęta/noworodki/pacjenci neurologiczni po masywnych urazach mózgowo-czaszkowych, a to oznacza obniżoną odporność. Nie narażajmy innych na poważne zachorowania, tym bardziej tych najmniejszych gdyż w ich przypadku oznacza to zawsze hospitalizację.
 4. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości odnośnie przyjazdu na zajęcia, zawsze możecie napisać neurologopeda.gizynska@gmail.com

Możesz również polubić…