Terapia online różni się od terapii twarzą w twarz tylko formą komunikacji. Usługa terapii online polega na tym, że pacjent łączy się z terapeutą poprzez programy typu Skype, Whatsapp czy też Facetime lub Messenger. Taka forma umożliwia klientowi prowadzenie terapii w czasie rzeczywistym.

Obie strony widzą się i słyszą po obu stronach kamery. Aby korzystać z terapii online nie potrzeba nic więcej oprócz połączenia internetowego i medium, z którego będziemy korzystać-  komputera, telefonu lub tabletu. Warto zadbać o otoczenie, w którym będzie się odbywać terapia.

Kilka słów o zaletach….

  • Oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy
  • Z wizyty mogą skorzystać osoby z innej miejscowości, a także kraju
  • Większa elastyczność co do godzin spotkań
  • Mniejszy koszt samej wizyty

Czy terapia online jest skuteczna?

Terapia online ma taką samą skuteczność, jak spotkania prowadzone na żywo, twarzą w twarz. Dostępność terapii przez Internet jest szczególnie istotna dla osób, które cenią swój czas. Nie ma bowiem problemów z dojazdem na miejsce terapii- jedyny czas to ten faktyczny poświęcony na terapię. Terapeuta online to również dobry wybór np. dla mam z dziećmi, które chcą skorzystać z pomocy terapeuty bez wychodzenia z domu. Gabinet terapii online to także świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą. Często bariera językowa uniemożliwia pełne skorzystanie z terapii w obcym języku. Terapia online w swoim ojczystym języku jest często preferowana przez klientów.